Εθιμοτυπική επίσκεψη στον Δήμαρχο Κοζάνης Γιάννη Κοκκαλιάρη
Εθιμοτυπική επίσκεψη στον Δήμαρχο Κοζάνης Γιάννη Κοκκαλιάρη πραγματοποίησε το πρωί της Πέμπτης 23 Μαΐου 2024, ο Γενικός Πρόξενος των ΗΠΑ στη Θεσσαλονίκη Τζέρι Ισμαήλ (Jerry Ismail).
![](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/438099469_772196538363246_7539235345898081772_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=4l1239Yz5LoQ7kNvgFqn138&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AYClHaJJctbmxY_w2VpxHv5OLsYp_zyyy5N4Zh0kE3n9kQ&oe=665618AE)
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης, με τη συμμετοχή και της Προέδρου του Δημοτικού Συμβουλίου Κοζάνης Ελένης Παπαδοπούλου, τα ενεργειακά ζητήματα βρέθηκαν στο επίκεντρο της συζήτησης καθώς ο κ. Ισμαήλ αναμένεται να παραστεί στα αποψινά εγκαίνια του Balkan Energy Forum, στις 6 το απόγευμα στο Εκθεσιακό των Κοίλων, παρουσία κορυφαίων στελεχών της Κυβέρνησης, εκπροσώπων της Δημόσιας Διοίκησης, της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, Διπλωματικών Αρχών και Θεσμικών Φορέων.