Επίσκεψη στο Δημαρχείο Καστοριάς πραγματοποίησε τη Δεύτερα 1 Απρίλιου 2024 ο ευρωβουλευτής της Ν.Δ. Στέλιος Κυμπουρόπουλος, συνοδευόμενος από τον Πρόεδρο της ΔΕΕΠ Καστοριάς Βασίλη Βελλίδη και τον Υπεύθυνο Στρατηγικού Σχεδιασμού και Παιδείας της ΔΕΕΠ Καστοριάς Γιάννη Πανταζόπουλο.
![Μπορεί να είναι εικόνα 4 άτομα](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/434987128_831495265689800_1202841131511232851_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=v3PUMbZ63NoAb6e5PAz&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfDch8Nu8VnoNIwM1RbooJflgsiCBC_cgpsnC2Xr-AnMQw&oe=66146276)
Τον Ευρωβουλευτή υποδέχθηκαν οι Αντιδήμαρχοι Γιάννης Γκόγκας, Αντώνης Εμμανουηλίδης και Αθανάσιος Ρήμος.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκαν σημαντικά θέματα που αφορούν τον Δήμο Καστοριάς και την Τοπική Αυτοδιοίκηση.