Το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου ,οι Σχολικοί Πρέσβεις του 2ου ΓΕΛ Φλώρινας συνάντησαν στο Europe Direct τον Ευρωβουλευτή Κεφαλογιάννη. Αρχικά ο κος .Κεφαλογιάννης μίλησε για την δημιουργία του Ευρωπαϊκού οικοδομήματος και για τις επίμενες ευρωεκλογές τις 9ης Ιουνίου.
![Μπορεί να είναι εικόνα 13 άτομα και νοσοκομείο](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428653108_365311539751973_5954021529078139303_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=WfeHYOICj5gAX8DESJC&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfC-MnTTBli-4S8AvfDQa9okTxUITpSoKBYFt8TSA8CBOg&oe=65E207E7)
Στη συνέχεια απάντησε σε ερωτήσεις σχετικά με ζητήματα που τους απασχολούν.Κλείνοντας την συζήτηση ο ευρωβουλευτής είπε στους Σχολικούς Πρέσβεις ,Είστε το μέλλον,πρέπει να συμμετέχετε στις ευρωεκλογές ,αν δεν το κάνετε εσείς, άλλοι θα ψηφίσουν για εσάς.
![Μπορεί να είναι εικόνα 6 άτομα, άτομα που μελετούν και κείμενο](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/409057391_365311593085301_9003602516451345187_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=GjDg1so4kscAX9Q6r-O&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfBAHW4w8rrToJQqP2P4nDnrxLicEn0QQXxqA9m8glSoUQ&oe=65E285B4)
Ενεργοί Νέοι ΟΕΝΕΦ – Active Youths OENEF | Europe Direct Western Macedonia – Δυτικής Μακεδονίας.