![](https://enimerosou.gr/wp-content/uploads/2024/06/1-002-1-1024x793.png)
![](https://enimerosou.gr/wp-content/uploads/2024/06/2-002-1024x579.jpg)
Τον Δήμαρχο Καστοριάς Γιάννη Κορεντσίδη επισκέφτηκε στο γραφείο του την Τετάρτη 5 Ιουνίου 2024 η Υφυπουργός Μετανάστευσης και Ασύλου Σοφία Βούλτεψη, συνοδευόμενη από τη Βουλευτή Καστοριάς Μαρία Αντωνίου και τοπικά στελέχη της Νέας Δημοκρατίας.
![](https://enimerosou.gr/wp-content/uploads/2024/06/3-002-1024x722.jpg)
Στη σύσκεψη εργασίας που ακολούθησε, ο Δήμαρχος ενημέρωσε την Υφυπουργό για τις προκλήσεις και τις ανάγκες με τις οποίες έρχεται αντιμέτωπος ο Δήμος Καστοριάς. Στη συνέχεια οι δύο πλευρές συζήτησαν για θέματα κοινού ενδιαφέροντος, με ιδιαίτερη αναφορά στα τοπικά ζητήματα.
![](https://enimerosou.gr/wp-content/uploads/2024/06/4-002-1024x553.jpg)
Η συνάντηση ολοκληρώθηκε με τη δέσμευση για τη συνέχιση της εποικοδομητικής και γόνιμης συνεργασίας μεταξύ του Δήμου Καστοριάς και του Κεντρικού Κράτους, επ’ ωφελεία των πολιτών.