Συναντηθήκαμε με τους Διευθυντές και Τμηματάρχες των υπηρεσίων της Περιφερειακής Ενότητας Καστοριάς. Συζητήσαμε θέματα της κάθε υπηρεσίας, προβλήματα που υπάρχουν και ζητήματα που απαιτούν λύσεις προς όφελος πάντα των πολιτών!
![Μπορεί να είναι εικόνα 9 άτομα και κείμενο](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428608511_804050241553048_7892297311821059824_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=dKqLVEbgkYoAX-sguMC&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AfBwpURgiCw6SHzPxbOcFntEMlE3pbZGIZbxiotB60thPg&oe=65DC8009)
Με τις ευλογίες του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Καστορίας κ. Καλλίνικου πραγματοποιήθηκε η κοπή της Βασιλόπιτας των υπαλλήλων της Π.Ε. Καστοριάς.
![Μπορεί να είναι εικαστικό 3 άτομα](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428698801_804050458219693_8428854185082822910_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=HEtQgrbxP9AAX8hY5cU&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfDr8nYU8qInYo7iBbk-j5gQ91i-4iJo1PbEDUNa1nCMjg&oe=65DD031E)
Υπογράψαμε τις συμβάσεις τριών έργων που θα εκτελεστούν το επόμενο διάστημα στην Π.Ε. Καστοριάς.
![Μπορεί να είναι εικόνα 5 άτομα και νοσοκομείο](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/392837270_804050518219687_8137065593767566286_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=IcBAhUOc25YAX_Rgtuh&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AfDpcpt760R41kva4Nk2rDEQlUwPYUipIQs2Kzj4stEleQ&oe=65DCF8F1)
Επισκεφθήκαμε το εξαιρετικό Βυζαντινό Μουσείο Καστοριάς το οποίο διαθέτει μια μοναδική συλλογή εκθεμάτων. Συγκεντρωμένος σε έναν ωραίο χώρο ο πλούτος των βυζαντινών εικόνων της Καστοριάς. Είμαστε σε συνεργασία για να προχωρήσουμε σειρά έργων αποκατάστασης και συντήρησης Βυζαντινών μνημείων. Ευχαριστούμε για την ξενάγηση!