Κοπή πίτας των ΚΑΠΗ Καστοριάς-Μαυροχωρίου-Πολυκάρπης.
Σε μία κατάμεστη αίθουσα με τριψήφιο αριθμό συμμετεχόντων, έγινε μία επιτυχημένη εκδήλωση για τους ηλικιωμένους μας.Εκτός των συνηθισμένων είχε τραγούδια,απαγγελία ποιήματος και χορό.
Στον χαιρετισμό μου τόνισα πως παραβρέθηκα γιατί:
1) το ΚΑΠΗ προσφέρει μεγάλο κοινωνικό και ψυχοπαιδαγωγικό έργο,
2) έχω χρηματίσει 2 χρόνια Αντιπρόεδρος του Δ.Σ επί Δημαρχίας Δ.Παπουλίδη,
3) συνόδεψα τον καθημερινά παρόντα πατέρα μου.
![Μπορεί να είναι εικόνα 8 άτομα και κείμενο](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428635254_845775400689071_6901513035790512306_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=McMeyoFDVh4AX-KMxkm&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AfDBuA1BSMJkQbBNvMR4Uwd8GesNXbbYk7vdzp5YOTXO5w&oe=65DC6E14)
ΥΓ.Μελανό σημείο αποτέλεσε η κατάφωρη παραβίαση κάθε έννοιας ορθής ενημέρωσης άρα και της ίδιας της δημοκρατίας.Ο μοναδικός παρευρισκόμενος <της πληροφόρησης και διαμορφωτής(τρομάρα του) της κοινής γνώμης>,επειδή δεν με εμφάνισε στις φωτογραφίες του,θεωρεί πως με εξαφάνισε.Αναφέρομαι στον γνωστό <λαδοπόντικο που ξεσβουρίζει πάλι μετά τις εκλογές >.Επειδή ανήκει σε όσα από τα Φ.Μ.Ε(Φιλικά Μέσα Ενημέρωσης) ενημερώνουν τους πολίτες < κατά παραγγελία και εν τιμή>.Έτσι όμως έχουν σημαντικό μερίδιο ευθύνης στον ξεπεσμό και το τέλμα που οδηγείται η κοινωνία της Καστοριάς.