Ο Δήμος Γρεβενών γιόρτασε την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος σε συνεργασία με το Cluster Βιοοικονομίας και Περιβάλλοντος Δυτικής Μακεδονίας (CluBE), με μία ξεχωριστή εκδήλωση, την Τετάρτη 5 Ιουνίου στην Κεντρική Πλατεία της πόλης, για τους μαθητές της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
![Μπορεί να είναι εικόνα 8 άτομα και κείμενο](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/447432547_968352431897705_1676600843276271186_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=7rGDIq9STVcQ7kNvgHfxyVJ&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AYDCiPB48RVkzotmwCE0VdpE_l1R2o4PNp4gYTA9_zcTHA&oe=6666966D)
Παίξαμε, τραγουδήσαμε, ζωγραφίσαμε, ενημερωθήκαμε για το πόσο σημαντικό είναι να φροντίζουμε το περιβάλλον, το σπίτι μας!
![Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ Ημέρα Περιβάλλοντος ΤΕΤΑΡΤΗ 05 ΙΟΥΝΙΟΥ 2024 10:00-13:00 ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΓΡΕΒΕΝΩΝ ΔΗΜΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ CIuBE CLIMATE COMMUNITY MACEDONIA Chusier Εερασηαμία ทใอวนิด์สเระุ COM MESTLAN Δυπακή Μοκαηδενίας ! B"](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/447432471_968353408564274_2932948182545356863_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=qwGWGiTU8xQQ7kNvgFeESPd&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AYC2JO-piMuAMo7IXxwjhDA-EdBIndYswU-ndCkvzVJ2BA&oe=6666972D)