Είναι μεγάλη μου χαρά να βρίσκομαι ξανά στη Φλώρινα, μεταξύ καλών φίλων, εκπροσώπων της Τοπικής Αυτοδιοίκησης και στελεχών της παράταξής μας.
![Μπορεί να είναι εικόνα 4 άτομα και κείμενο](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428638356_939217037573235_6394494668522972962_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=zaifkIgGguAAX_PdEd0&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AfBhnP6f6ko9QdtpB3iD9TzclU_VxyNlPeSjquOd70nxvQ&oe=65D7A876)
Οι μεταρρυθμίσεις της Κυβέρνησης προχωρούν με ραγδαίο ρυθμό. Ήδη νομοθετήσαμε την επιστολική ψήφο, δίνοντας τη δυνατότητα σε όλους τους Έλληνες, σε όλο τον οικουμενικό Ελληνισμό να συμμετάσχει στην εκλογική διαδικασία.
![Μπορεί να είναι εικόνα 8 άτομα και κείμενο](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428646688_939216954239910_4496895052542935736_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=vsA5uROYvRQAX_bXuCW&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfAsrk-z7q65iM6SMx2kzZ9RsmhdbP_sAFtloh53mia81A&oe=65D9108A)
Δύο ακόμα σημαντικές μεταρρυθμίσεις είναι σε εξέλιξη, για την ίδρυση μη κρατικών, μη κερδοσκοπικών πανεπιστημίων στην Ελλάδα, όπως επίσης και ο νέος Ποινικός Κώδικας σε μια κατεύθυνση αυστηροποίησης των ποινών και της αποτελεσματικότερης αντιμετώπισης του εγκλήματος.
![Μπορεί να είναι εικόνα πλήθος και κείμενο](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428639706_939217114239894_5267108702641166213_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=hKFDAYPISwUAX97Qw3m&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfAJJ-tDmlyo-L_TbULziALXHuxjIz0LK4-mNLfyBfhSEQ&oe=65D8490E)
Μπροστά μας έχουμε ένα κρίσιμο πολιτικό σταυροδρόμι, μια κρίσιμη πολιτική αναμέτρηση. Προχωράμε όλοι μαζί ενωμένοι, αποφασισμένοι, υπερασπιζόμενοι τις αξίες μας και τις ιδέες μας και στις Ευρωπαϊκές εκλογές.
![Μπορεί να είναι εικόνα 2 άτομα και κείμενο](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428638672_939216967573242_5577996215692371520_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=98ijIBxvSDoAX-SyXSQ&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AfBRlZTMVlJZA8qQa2lcEnUoH089v_aKiFXAyew3tPtpcg&oe=65D8EA59)
Από την εκδήλωση κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας της Δ.Ε.Ε.Π. Φλώρινας.
![Μπορεί να είναι εικόνα 4 άτομα](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428630872_939216947573244_1667626922714206333_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=fiTGWAlpHbIAX9bU2G4&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfBYMGgwzGo3BMQfSf2Tz9ETI8UoVAHQvnWYo9yPUF50tg&oe=65D95336)