«Στο πλευρό των κατοίκων, από την πρώτη στιγμή» – Ο Δήμαρχος Κοζάνης Γιάννης Κοκκαλιάρης στον Κρόκο
Την Τοπική Κοινότητα Κρόκου επισκέφθηκε το απόγευμα της Πέμπτης 18 Απριλίου 2024, ο Δήμαρχος Κοζάνης Γιάννης Κοκκαλιάρης, τη στιγμή που ήταν σε εξέλιξη, μια ακόμη διανομή εμφιαλωμένου νερού προς τους πολίτες της περιοχής.
![](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/435885347_751252257124341_1565776334141639319_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=7HRgnlFC7DUAb48fpHc&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfABJYOPUELhV20S8Aa-puerJANtLixbBSmBn9d10oB-6A&oe=66285FCD)
«Από την πρώτη κιόλας στιγμή που εντοπίστηκε το πρόβλημα με το νερό, η Δημοτική Αρχή, η ΔΕΥΑΚ και ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας, βρίσκονται συνεχώς και αδιαλείπτως δίπλα στους δημότες του Κρόκου», υπογράμμισε ο κ. Κοκκαλιάρης, επισημαίνοντας τις άοκνες προσπάθειες που καταβάλλονται από τη Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης και Αποχέτευσης, για την αποτελεσματική αποκατάσταση του ζητήματος, «το ταχύτερο δυνατό», όπως χαρακτηριστικά δήλωσε.
![Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα και κείμενο που λέει "ZATOPIZATOPI בואעוה ATOPI LATOPIZATOP ΑΓΟΡΙ 4Aro UAΓO ani ZATOPIZATOPI AtoP"](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/436185118_751252520457648_5192486691914222006_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=Z33Dmvc94P8Ab6j1WFk&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfCqfafWtfWPVYGlzgbV8SD3AWq2VatlN_pnpubQJ4kIbA&oe=662854FA)
Υπενθυμίζεται ότι μέχρι να ολοκληρωθούν οι απαραίτητοι εργαστηριακοί έλεγχοι, οι κάτοικοι στην Τοπική Κοινότητα Κρόκου δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιούν το νερό του δικτύου για πόση ή για μαγείρεμα παρά μόνο για προσωπική υγιεινή ενώ η κανονική χρήση του νερού θα γνωστοποιηθεί στους δημότες της περιοχής, με νεότερη ανακοίνωση της ΔΕΥΑΚ.