Στις εκδηλώσεις για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου ο Δήμαρχος Κοζάνης Γιάννης Κοκκαλιάρης
![](https://enimerosou.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_0034-1024x683.jpg)
Με ιδιαίτερη λαμπρότητα πραγματοποιήθηκαν ανήμερα της 25ης Μαρτίου στην πόλη της Κοζάνης, οι εκδηλώσεις για τον εορτασμό της Εθνικής μας Παλιγγενεσίας και του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου, στις οποίες παρέστη ο Δήμαρχος Γιάννης Κοκκαλιάρης, συμμετέχοντας από το πρωί στην επίσημη δοξολογία, την επιμνημόσυνη δέηση και την κατάθεση στεφάνων.
![](https://enimerosou.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_0039-1024x683.jpg)
Εν συνεχεία, αφού παρέθεσε την καθιερωμένη δεξίωση στο Δημαρχείο προς τιμήν πολιτών και φορέων, ο κ. Κοκκαλιάρης παρακολούθησε από κοντά την μαθητική και στρατιωτική παρέλαση που έγινε επί της οδού Παύλου Μελά, χαιρετίζοντας στο τέλος την εξαιρετική χορευτική εκδήλωση Γυμνασίων και Λυκείων, η οποία έλαβε χώρα στην κατάμεστη πλατεία Νίκης.
![](https://enimerosou.gr/wp-content/uploads/2024/03/DSC_0042-1024x683.jpg)