Ο Ολυμπιονίκης Πύρρος Δήμας επισκέπτεται τις νέες εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας στη ΖΕΠ Κοζάνης.
![Μπορεί να είναι εικόνα 2 άτομα και κείμενο που λέει "$ UNIVERSITY OF DANTM ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ WESTERN MACEDONIA"](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/427683045_976795801113694_3099842917504508474_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=3C-8Qi7LbvcAX_15d7W&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AfDwJBUOd6yULxvNEddH6oQLcxD7VuRJa9pWHE0pm8PI7w&oe=65E4BCB3)
Την Τρίτη 27 Φεβρουαρίου 2024, ο Ολυμπιονίκης της άρσης βαρών Πύρρος Δήμας, επισκέφθηκε τις νέες εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας στη ΖΕΠ Κοζάνης.
Τον Ολυμπιονίκη υποδέχθηκαν ο Πρύτανης κ. Θεόδωρος Θεοδουλίδης και η Αντιπρύτανις Διεθνών Σχέσεων, Εξωστρέφειας και Ολιστικής Μέριμνας κ. Ελένη Γρίβα. Κατά την επίσκεψή του, ο κ. Δήμας είχε την ευκαιρία να ξεναγηθεί στις σύγχρονες εγκαταστάσεις και να μοιραστεί τις εμπειρίες του με τους φοιτητές του πανεπιστημίου.
Ο Ολυμπιονίκης Πύρρος Δήμας, εντυπωσιάστηκε από τις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας, εξέφρασε τον ενθουσιασμό του για το σύγχρονο campus και, όπως είπε χαρακτηριστικά, όμοιό του έχει δει μόνο στο εξωτερικό.