Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού που διοργάνωσε ο Φαρμακευτικός Σύλλογος Κοζάνης σε συνεργασία με το ΙΔΕΕΑΦ και τον Πανελλήνιο Φαρμακευτικό Σύλλογο.
![Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα και κείμενο που λέει "Τοποθέτηση ηλεκτροδίων (pads) Δεξιά: κάτω από την μεσότητα της κλείδας Αριστερά: στο πλάι, στο 6 μεσοπλεύριο διάστημα"](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428474701_732649822322448_172475624377408067_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=z773jLXgV-AAX93ABt-&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfB1VWOKkDr-w8xNOnG16eGuMIuGaHvLSGCmxp43NG3ndA&oe=65D864DA)
Ευχαριστούμε θερμά την εκπαιδεύτρια Χρύσα Λούλια για τις πολύτιμες γνώσεις και τη διαδραστική παρουσίαση του σεμιναρίου καθώς και τους φαρμακοποιούς για την μεγάλη συμμετοχή.
![Μπορεί να είναι εικόνα 14 άτομα και άτομα που κάνουν γιόγκα](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428457436_732649872322443_6419988687718292519_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=LlVIBqcPaToAX-MJdvF&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AfDDVvF0UovfrTK_XltABSV0p-_gRRtKuTlIdZlgDkueGQ&oe=65D8444C)
Ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός είναι πρωτοπόρος και ο πλέον αξιόπιστος φορέας στην εκμάθηση Α’ Βοηθειών στην Ελλάδα, διοργανώνοντας πολυάριθμα εκπαιδευτικά διαδραστικά σεμινάρια. Η πιστοποιημένη απόκτηση γνώσεων για την παροχή Πρώτων Βοηθειών αποτελεί εφόδιο για κάθε φαρμακοποιό για την παροχή Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας στα φαρμακεία μας.