Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΕξελίξειςΑθλητισμόςΠλούσιο δρομικό διήμερο για τους δρομείς του ΣΔΥ Κοζάνης

Πλούσιο δρομικό διήμερο για τους δρομείς του ΣΔΥ Κοζάνης

Ειδήσεις Δυτικής Μακεδονίας: Γρεβενά, Καστοριά, Κοζάνη και Φλώρινα

ΠΛΟΥΣΙΟ ΔΡΟΜΙΚΟ ΔΙΗΜΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΟΥ ΣΔΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

Το Σάββατο 5/8/2023 πραγματοποιήθηκε ο αγωνας ¨ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΄στην Ασβεστόπετρα Πτολεμαΐδας οπου η ΧΑΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ και ο ΠΑΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ κατέλαβαν τις πρώτες θέσεις στα 14χλμ., ενώ στον αγώνα των 7,5 χλμ, ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ για 4η χρονιά τερμάτισε στην πρώτη θέση και στον ίδιο αγώνα οι αθλητές μας ΣΚΟΡΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ και ΚΟΚΚΙΝΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ τερμάτισαν μαζΊ στην 3η θέση. Στις γυναίκες η ΜΠΙΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ κατέλαβε την 3η θέση στη γενική κατάταξη. Τέλος, ως ο γηραιότερος δρομέας βραβεύτηκε ο ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ.

Την Κυριακή 6/8/2023 στον αγωνα των ΝΑΜΑΤΩΝ 21 χιλ , ο οποίος πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια των αγώνων του voio race, στους άνδρες ο ΠΑΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ κατέλαβε την 2η θέση και στις γυναίκες στην 1η θέση τερμάτισε η ΧΑΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ , και στην 2η θέση η ΛΕΩΝΙΔΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΝΗ . Την ίδια ημέρα, στον 4ο αγώνα δρόμου ΚΑΣΤΑΝΙΑΣ ΜΟΥΧΑΣ ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ ο ΡΟΒΥΘΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία του. Θερμά