Επίσκεψη της Υφυπουργού Μετανάστευσης & Ασύλου Σοφίας Βούλτεψη στον Δήμαρχο Καστοριάς Γιάννη Κορεντσίδη
![Μπορεί να είναι εικόνα 5 άτομα](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/441901969_874791041360222_61141013893935865_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=i4bCoiAVoVQQ7kNvgH1BAyz&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AYCSof2yCMzreSWrwR_QqjmitcVto9lFmdFUzJWjz-JGJg&oe=666672E6)
Τον Δήμαρχο Καστοριάς Γιάννη Κορεντσίδη επισκέφτηκε στο γραφείο του την Τετάρτη 5 Ιουνίου 2024 η Υφυπουργός Μετανάστευσης και Ασύλου Σοφία Βούλτεψη, συνοδευόμενη από τη Βουλευτή Καστοριάς Μαρία Αντωνίου και τοπικά στελέχη της Νέας Δημοκρατίας.
Στη σύσκεψη εργασίας που ακολούθησε, ο Δήμαρχος ενημέρωσε την Υφυπουργό για τις προκλήσεις και τις ανάγκες με τις οποίες έρχεται αντιμέτωπος ο Δήμος Καστοριάς. Στη συνέχεια οι δύο πλευρές συζήτησαν για θέματα κοινού ενδιαφέροντος, με ιδιαίτερη αναφορά στα τοπικά ζητήματα.
![Μπορεί να είναι εικόνα 4 άτομα και κείμενο](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/441886989_874791274693532_4231503950922498122_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=qeTw51-caRcQ7kNvgGZj1dA&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AYAZmn5Fuu4jo_-Nw5qN9U8akKnkikyYOPjZJRrBc77Ykw&oe=66667ECC)
Η συνάντηση ολοκληρώθηκε με τη δέσμευση για τη συνέχιση της εποικοδομητικής και γόνιμης συνεργασίας μεταξύ του Δήμου Καστοριάς και του Κεντρικού Κράτους, επ’ ωφελεία των πολιτών.