Για πρώτη φορά ανανεώνεται ριζικά ο χλοοτάπητας στο ΔΑΚ Άργους Ορεστικού
Εργασίες για την εκ βάθρων ανανέωση του χλοοτάπητα στο γήπεδο ποδοσφαίρου του ΔΑΚ εκτελεί ο Δήμος Άργους Ορεστικού, στο πλαίσιο της αναβάθμισης των αθλητικών εγκαταστάσεων που υλοποιεί εδώ και καιρό.
![](https://enimerosou.gr/wp-content/uploads/2024/05/ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑΣ-ΔΑΚ-7-1024x576.jpg)
Έτσι, για πρώτη φορά τα τελευταία 20 χρόνια, εξειδικευμένο συνεργείο προχώρησε σε ανανέωση του υπεδάφους και σπορά νέου χλοοτάπητα, λόγω γήρανσης του παλιού.
![](https://enimerosou.gr/wp-content/uploads/2024/05/ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑΣ-ΔΑΚ-16-1024x576.jpg)
Με συνεχείς παρεμβάσεις ο Δήμος Άργους Ορεστικού βελτιώνει αισθητά το επίπεδο αθλητισμού που παρέχει στους πολίτες.