Αστυνομικοί του Αστυνομικού Τμήματος Νεστορίου, της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Καστοριάς και του Αστυνομικού Τμήματος Άργους Ορεστικού διένειμαν ενημερωτικά φυλλάδια
![](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/442441339_757620759877688_7608220597805841179_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=zc-iy0sieMMQ7kNvgH8LHlg&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AYC6Ko1b6YIT02x87MUuBuKRWIKu-29yYA3nRHdR0VAE_w&oe=664A2897)
Αστυνομικοί του Αστυνομικού Τμήματος Νεστορίου, της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Καστοριάς και του Αστυνομικού Τμήματος Άργους Ορεστικού διένειμαν ενημερωτικά φυλλάδια δίνοντας συμβουλές στους πολίτες για πρόληψη περιστατικών κλοπής ή απάτης σε βάρος τους. Οι πολίτες είχαν τη δυνατότητα να ενημερωθούν για το πως θα προστατεύσουν τις οικίες τους από κλοπές αλλά και πως να μην γίνουν θύματα απάτης.
Η Διεύθυνση Αστυνομίας Καστοριάς θα συνεχίσει να πραγματοποιεί παρόμοιες δράσεις για την ανάπτυξη δίαυλου άμεσης επικοινωνίας και εξωστρέφειας προς τους πολίτες της Π.Ε. Καστοριάς.