Καθημερινή η λειτουργία του Τουριστικού Περιπτέρου του Δήμου Καστοριάς
![Μπορεί να είναι εικόνα βιβλίο και κείμενο](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/429857123_809624041210256_82482889344864719_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=M6PRwc0rYxgAX9a4pOT&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfArOcr0Ad_H_XTeQAcSpiQCG_O0HUzRHDhPA0Pt5wHXOQ&oe=65E45922)
Το Τουριστικό Περίπτερο του Δήμου Καστοριάς αποτελεί ένα κέντρο πληροφόρησης των επισκεπτών, που επιθυμούν να ανακαλύψουν τον ιστορικό πλούτο και τη φυσική ομορφιά της περιοχής και παράλληλα συμβάλλει στην περαιτέρω προβολή και προώθηση του τουριστικού προϊόντος της Καστοριάς.
![Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο και κείμενο](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/429814323_809624061210254_814179028110923293_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=9uESdU-oaHIAX9dQMbR&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AfCJjzakXDxjad9_XZHMR588mM3BR1DHURpY2-n05jndyg&oe=65E47C20)
Το περίπτερο το οποίο βρίσκεται στο Πάρκο «Ολυμπιακής Φλόγας», λειτουργεί καθημερινά (Δευτέρα-Κυριακή) από τις 09:00 έως τις 17:00 και παρέχει πληροφορίες σχετικά με τα μουσεία, τους αρχαιολογικούς χώρους, τα μνημεία και τα αξιοθέατα της Καστοριάς. Επιπρόσθετα οι επισκέπτες μπορούν να προμηθευτούν από το περίπτερο ενημερωτικά φυλλάδια και τουριστικούς χάρτες.