Το περασμένο Σαββατοκύριακο συνεχίσαμε τις προπονήσεις των τμημάτων χιονοδρομίας του Ομίλου μας στο Χ.Κ. Βίγλας Πισοδερίου!!
![Μπορεί να είναι εικόνα 12 άτομα και άτομα που κάνουν σκι](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428602840_796227005871316_7429039063059498886_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=7JBXHrb2NtIAX8RMM2z&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfCtt-rUZlx8fvjFQPfAO0U6gF6pXlucUIuydEu47ASSrQ&oe=65DBCF90)
Ταυτόχρονα όμως με τις προπονήσεις μας, την Κυριακή 18/02/2024 πραγματοποιήσαμε #πεζοπορία από την βάση του χιονοδρομικού κέντρου προς την Κορυφή “Φαλακρό” με υψόμετρο 1.939 μ.. Κατά την διάρκεια της πεζοπορίας ο οδηγός μας Νικηφόρος Σαρρής, μας έδειξε τον βασικό εξοπλισμό της χειμερινής ορειβασίας και απάντησε σε ερωτήσεις και απορίες των συμμετεχόντων σχετικά με τον τρόπο χρήσης του.
![Μπορεί να είναι εικόνα 12 άτομα, άτομα που κάνουν σκι και δέντρο](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428602305_796226369204713_1247520088764105402_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=MtF7sc6ni3IAX9zVd7g&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AfD5KMUiBxOuglUc1-FrP9WzGvqztj8z05fwiPiIsa5opQ&oe=65DCABF5)
Στο τέλος της πεζοπορίας και με το πέρας των προπονήσεων των τμημάτων χιονοδρομίας, κόψαμε την #βασιλόπιτα στο Σαλέ #ΤΟΤΤΙΣ. Τέσσερα τυχερά παιδιά και μία ενήλικας λάβανε τα δώρα της βασιλόπιτας μας. Επιπλέον, στα πλαίσια συμμετοχής μας στο πρόγραμμα #BringChildrentoTheSnow της FIS Alpine World Cup Tour προσφέραμε σε όλα τα παιδιά χυμούς και περιλαίμια της #worldsnowday!
![Μπορεί να είναι εικόνα 2 άτομα, κέικ και κείμενο](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428605461_796226502538033_8622196733780475515_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=5rxn8s9kDJUAX8oEnNl&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AfAXU7ndLgyG2hyhIHCYwcbjQKhW3nAGKwcUMVN2AxDAvA&oe=65DC63DA)
Τέλος, θέλουμε να ευχαριστήσουμε θερμά την διοίκηση του χιονοδρομικού κέντρου Vigla_sale_tottis για την ευγενική φιλοξενία της! Συνεχίζουμε με τις προπονήσεις μας το ερχόμενο Σαββατοκύριακο!