Την Κυριακή 11-02-24 πραγματοποιήθηκε η ετήσια κοπή Βασιλόπιτας της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης Καστοριάς στον ζεστό και φιλόξενο χώρο του Nautikos Omilos – Kastoria.
Μια πολύ όμορφη εκδήλωση στην οποία είχαμε την τιμή να παρευρεθούν η Κ. Μαρία Αντωνίου Βουλευτής Καστοριάς, ο Κ.Δημήτρης Σαββόπουλος Αντιπεριφερειάρχης Καστοριάς, και ο Κ.Σάκης Ρήμος, εκπρόσωπος του Δήμου Καστοριάς.
Την Βασιλόπιτα ευλόγησε ο Πάτερ Μιχάλης, εκπροσωπόντας την Ιερά Μητρόπολη Καστοριάς.
![Μπορεί να είναι εικόνα 6 άτομα](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/427909751_726847679574254_5583590635920314383_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_eui2=AeHZ1elrmShQ0e3XnmjdZ06t5-ZIcCmyTCnn5khwKbJMKf17j-cXfLIBVVGcX0WSOVo&_nc_ohc=F7KoACHOUgoAX-EDjY7&_nc_oc=AQlx74GTWXUFLJVqdW4Etxsj-DdMkeaHHv563LS66Tf29l12fOFwaiIhEDShwKu58KxZeqVu7E3N_qTdEXrSkG40&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AfBB_4HLxevOjCsZlc-U-mIVGC8UWlro_f4XJ0-hYwdEnw&oe=65D3B6A2)
Ευχαριστούμε θερμά τους επίσημους καλεσμένους για την παρουσία τους καθώς και όλο τον κόσμο που έδωσε το παρόν και έκανε την εκδήλωση αυτή ξεχωριστή.
Το φλουρί κέρδισε ο Κ. Πέτρος Γκολογκίνας, μέλος του συλλόγου, και η Κ. Μαρία Δέδη Αντιπρόεδρος του συλλόγου. Πάντα τυχεροί τους ευχόμαστε!!
![Μπορεί να είναι εικόνα 8 άτομα και ποτό](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/427453952_726847992907556_710160291918369238_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_eui2=AeEoa95-w2dmun8e8Juj5Bt0Et-mNeQRRUYS36Y15BFFRvS_vdQONhzePECzlTMchYw&_nc_ohc=gBKgB2ehWtEAX_EU0IC&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfBwhky-3Hlj2oEi-ySW8NrfdOjGzY2NjZEST5MpNfXtMw&oe=65D45D90)
Το ευχαριστώ είναι λίγο για την στήριξη όλης της τοπικής αγοράς με την προσφορά δώρων ώστε να πραγματοποιηθεί η λαχειοφόρος αγορά και να φύγουν όλοι με χαμόγελα.
Η χαρά μας μεγάλη. Και του χρόνου με υγεία!!!