Ο Ερμής Αμυνταίου, Κυπελλούχος ΕΠΣ Φλώρινας
Ένα ακόμα τρόπαιο πρόσθεσε στη συλλογή του ο ιστορικός σύλλογος της πόλης μας, Ερμής, νικώντας στον τελικό Κυπέλλου της ΕΠΣ Φλώρινας τον Μελιτέα Μελίτης, με σκορ 3-0.
![](https://enimerosou.gr/wp-content/uploads/2024/04/437968118_122128394222236795_7353227555685393590_n-1024x682.jpg)
Ο τελικός πραγματοποιήθηκε στο ΔΑΚ Φλώρινας, παρουσία εκατοντάδων φιλάθλων. Το παρών έδωσαν ο Βουλευτής Φλώρινας, Παπασωτηρίου Σταύρος, ο Αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας, Τάσκας Αθανάσιος, ο Δήμαρχος Φλώρινας, Γιαννάκης Βασίλης κι ο Δήμαρχος Αμυνταίου, Λιάσης Ιωάννης, ο οποίος έκανε και την απονομή των μεταλλίων στους νικητές.
![](https://enimerosou.gr/wp-content/uploads/2024/04/438721847_122128394078236795_9196324112882415131_n-1024x682.jpg)
Υπενθυμίζουμε ότι ο Ερμής Αμυνταίου κατέκτησε πρόσφατα και το Πρωτάθλημα, με αποτέλεσμα να συμμετέχει στα μπαράζ ανόδου, με πρώτο αντίπαλο τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης, εκτός έδρας, στις 28 Απριλίου.