Ειδήσεις Δυτικής Μακεδονίας: Γρεβενά, Καστοριά, Κοζάνη και Φλώρινα
Κοπή βασιλόπιτας και συνεδρίαση του Συμβουλίου της Κοινότητας Φλώρινας
![☑](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t14/1.5/16/2611.png)
Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 31 Ιανουαρίου 2024 η πρώτη συνεδρίαση του Συμβουλίου της Δημοτικής Κοινότητας Φλώρινας, παρουσία του Δημάρχου Φλώρινας κ. Βασίλη Γιαννάκη.
![☑](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t14/1.5/16/2611.png)
Ο Δήμαρχος καλωσόρισε τους νέους συμβούλους και απηύθυνε ευχές για καλή θητεία.
![☑](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t14/1.5/16/2611.png)
Στη συνέχεια ακολούθησε η κοπή της βασιλόπιτας της Κοινότητας και το φλουρί έτυχε ο Δήμαρχος!
![☑](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t14/1.5/16/2611.png)
Η πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Φλώρινας κα Χριστιάνα Τσουμίτα καλωσόρισε με τη σειρά της όλα τα μέλη και ευχήθηκε καλή αρχή με εποικοδομητική συνεργασία, σύμπνοια και δημιουργικότητα. Ακολούθησε η εισήγηση και η συζήτηση των θεμάτων της συνεδρίασης.Δημοτική Κοινότητα Φλώρινας
Δήμος Φλώρινας
Ειδήσεις Δυτικής Μακεδονίας: Γρεβενά, Καστοριά, Κοζάνη και Φλώρινα