Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΕξελίξειςΑθλητισμόςΠρωταθλήτριες Ελλάδος οι νεάνιδες της Γυμναστικής Ένωσης Φλώρινας

Πρωταθλήτριες Ελλάδος οι νεάνιδες της Γυμναστικής Ένωσης Φλώρινας

Ειδήσεις Δυτικής Μακεδονίας: Γρεβενά, Καστοριά, Κοζάνη και Φλώρινα

🏅 Ένα πραγματικά μαγικό Σαββατοκύριακο μας χάρισαν οι αθλητές μας στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων/νεανίδων στο Ξίφος Ασκήσεως! Δυνατές μάχες, κατάθεση ψυχής και πείσμα είναι μερικές από τις λέξεις που μπορούν να χαρακτηρίσουν την απόδοση τους!

💥 Συγκεκριμένα, το Σάββατο στο ατομικό, η Καλλιρρόη Ναΐδη φτάνοντας αήττητη μέχρι την 4αδα, κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο🥉, ενώ στα προημιτελικά είχαμε «εμφύλιο» με την Αντιγόνη Δούμτση η οποία κατέκτησε τελικά την 7η θέση με εξαιρετική απόδοση. Στα αγόρια, ο Χρήστος Γίδαρος έφτασε μέχρι την 8η θέση.

🔥 Την Κυριακή στα ομαδικά, τα αγόρια μας ( Δούμτσης, Γιάγκος, Ζωγράφος και Χρονόπουλος) έκαναν αυτό που έπρεπε και με πολύ καλή εμφάνιση κατέκτησαν τελικά το Χάλκινο μετάλλιο🥉! Τα κορίτσια μας (Ναΐδη, Δούμτση, Προβατά και Κανδιλάρη), κάνοντας πραγματικά κατάθεση ψυχής κερδίζοντας στον ημιτελικό την ομάδα του Α.Ο.Ξ.Αιγάλεω 40-39 και στον μεγάλο τελικό την ομάδα της ΑΞΙΑ Χαϊδαρίου 45-38 σήκωσαν το Πρωτάθλημα κάνοντας μας περήφανους! 🏆