Η πρόσκληση να απευθυνθείς σε παιδιά ξεπερνά τα όρια μιας τυπικής θεσμικής υποχρέωσης. Όταν δε καλούμαστε να μιλήσουμε για ζητήματα όπως η #Απολιγνιτοποίηση, η #ΔίκαιηΑναπτυξιακήΜετάβαση και η Ενωμένη #Ευρώπη όλοι καταλαβαίνουμε ότι πρόκειται για θέματα τα οποία ταυτίζονται με το μέλλον της νέας γενιάς.
![](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/437157877_18085932529429653_5104124167812935195_n.jpg?stp=dst-jpg_p480x480&_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=Yz3JSFsZX2EAb6C-tG8&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfAtqjiqV-SOmcFpuvKaPl69OqnIPimdwiDI17qhPj4oQg&oe=6627EC63)
Με ιδιαίτερη χαρά αποδέχθηκα την πρόσκληση της Διευθύντριας του #3ουΓενικούΛυκείουΚοζάνης κ. Μπαλαμπανίδου να μιλήσω για τα παραπάνω ζητήματα, στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου ενώ περισσότερο χάρηκα από το ενδιαφέρον που επέδειξαν, ενδεικτικό ότι η νεολαία μας και θέλει και μπορεί να είναι ενεργή μπροστά στις μεγάλες προκλήσεις!
![](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/438762153_18085932541429653_6175222620112247491_n.jpg?stp=dst-jpg_p480x480&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=FOjJDL81kQgAb5S17YV&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfAHt2O2Vraz9owCU1eypwBqmCIJvoKTkNKeWktOTr11KQ&oe=6627DC9F)