Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η εκπαιδευτική διημερίδα με θέμα: «Το ευ αγωνίζεσθαι ασπίδα στην οπαδική βία», που διοργάνωσαν οι Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε. Κοζάνης, σε συνεργασία με την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, τους Δήμους Κοζάνης και Εορδαίας και τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης Φυσικής Αγωγής Π.Ε Κοζάνης, στην Κοζάνη και στην Πτολεμαΐδα.
![Μπορεί να είναι εικόνα 6 άτομα](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/429670035_716268797346218_5305919764119278572_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=Fangv7XHtukAX_GAYMd&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=00_AfDmLrYVqGMSJQRqwk2xaMbf8t8-HF2tGKENIY_2UGMVgA&oe=65EA9C41)
Εισηγητής της εκδήλωσης ήταν ο Αστυνομικός Υποδιευθυντής της Διεύθυνσης Αστυνομίας Κοζάνης, κ. ΟΥΣΤΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Παντελής, ο οποίος μίλησε για θέματα οπαδικής βίας «Άραγε υπάρχουν λάθος χρώματα;».
![Μπορεί να είναι εικόνα 10 άτομα και άτομα που μελετούν](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/429978189_716268654012899_133952846454231329_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=rVIOdJly9q0AX_H5JW4&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=00_AfDQQxp4X5N0YH1Wbgyvg7epwa7AS4h5LjPPckPWUZGQFA&oe=65E9C8F7)
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους, ο Γενικός Περιφερειακός Αστυνομικός Διευθυντής Δυτικής Μακεδονίας, Ταξίαρχος κ. ΣΠΑΝΟΥΔΗΣ Κωνσταντίνος και ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Αστυνομίας Κοζάνης, κ. ΤΣΙΟΤΣΙΑΣ Ηλίας.